neděle 1. května 2011

Věnečky

Jaro, to je doba pletení věnečků z pampelišek a jiného kvítí. Ač květinové přírodní jsou nejkrásnější, my si můžeme vytvořit věnečky ze zbytků látek.

Věneček ze zbytků látek a jutyZe zbytků látek a juty ( může být i riflovina, režná plátna, netkané textilie, apod.) si nastříháme různě velká nepravidelná kolečka. Můžeme stříhat i entlovacími nůžkami a nemusí to být jen kolečka, ale mohou to být i čtverečky.
 3 až 4 kolečka spojíme ve středu a stáhneme do kornoutku pomocí nastehování u středu koleček. Středy koleček můžeme  ozdobit korálky, lasturkami, knoflíčky, drobnou keramikou, mašlí apod. dle ročního období či příležitosti.    
Připravíme si slaměný nebo polystyrenový věnec, který ovážeme pruhem látky nebo jutou či stuhou.
Hotové kytičky přiděláme pomocí tavné pistole nebo přišitím na ovázaný korpus věnce. Na hotový věnec můžeme ještě uvázat  třeba mašli.

Takto si můžeme udělat věneček jak jarní, vánoční, námořnický či jiný dle našich potřeb a interieru a přitom spotřebujeme zbytečky látek.
Věnečky můžete tvořit s vašimi dětmi či vnoučaty. S kolegyní Mílou jsme je tvořily se šikovnými  seniorkami Domova Barbora.

1 komentář:

 1. Ahoj Hannah!
  Díky za návštěvu mého blogu, jsem rád, že se vám to líbilo
  I ústav růží.
  Gratulujeme na všechny vaše díla jsou velmi krásné.

  Španělština Besos

  OdpovědětVymazat